KLIMATIZACE

 

 Základní funkcí klimatizace je chlazení. Ale dnešní klimatizační jednotky umí daleko víc. Běžně je můžeme využít jako topení, jelikož se jedná o tepelné čerpadlo vzduch / vzduch.  Klimatizace mají mnoho doplňkových funkcí. Různé druhy filtrace, odvlhčování a některé dokonce umí vzduch i zvlhčovat.

 KLIMATIZACE DO BYTŮ : Zlepšujete své bydlení ? Stavíte, nebo rekonstruujete rodinný dům? Chcete zvýšit komfort svého bydlení ? Nezapomeňte na klimatizaci ! V letních měsících udrží příjemné klima po celý den. Bude se vám lépe odpočívat a v noci dobře spát. Navíc klimatizace sníží nepříjemnou vlhkost. Taky se postará o filtraci vzduchu ve vašem domě. A když vám bude chladno, můžete si s ní přitopit.  V mnoha zemích je klimatizace standardním vybavením každé domácnosti. Každým rokem přibývá horkých letních dnů. Co s tím ? Pořiďte si klimatizaci. Klimatizace je víceúčelový pomocník. Kromě své primární funkce - chlazení, umí i topit, odvlhčovat, nebo čistit vzduch.Vzhledem k tomu, že klimatizace je vlastně tepelné čerpadlo vzduch / vzduch, můžeme u dodavatele elektrické energie požádat o sníženou sazbu pro tepelná čerpadla. Tím výrazně ušetříte za elektřinu pro celý dům !

KLIMATIZACE DO PRÁCE :  Ze vzrůstající teplotou klesá pracovní nasazení a morálka vašich zaměstnanců ? Zkuste klimatizaci do kanceláře, obchodu, dílny či provozovny. Klimatizace zaručí tepelnou pohodu a vy se budete moci plně soustředit na práci. Vaši zaměstnanci už nebudou unavení a budou pracovat pilně jako včeličky. Tím pádem se Vaše investice do klimatizace brzy vrátí.

S P L I T

S P L I T

JEDNA VENKOVNÍ + JEDNA VNTŘNÍ

Split systém, někdy označován jako dělená klimatizace, se skládá ze dvou hlavních částí, venkovní a vnitřní jednotky. Výparníková část vnitřní jednotky prostřednictvím chladící látky (chladiva) v uzavřeném chladícím okruhu odnímá z prostoru teplo, které se nashromáždilo přirozenou radiací (zářením), konvencí a běžným vydělením tepla od osob a elektrických zařízení. V rámci chladíciho cyklu dochází v uzavřeném chladícím okruhu k změnám tlaku, skupenství a teploty chladiva. Venkovní kondenzátorová jednotka odvádí odebrané teplo mimo klimatizovaný prostor do okolního prostředí. Jednotlivé části splitového systému jsou propojeny měděným potrubím, které tvoří uzavřený chladící okruh.

M U L T I S P L I T

M U L T I S P L I T

JEDNA VENKOVNÍ + NĚKOLIK VNTŘNÍCH 

Systémy, které prostřednictvím jedné venkovní jednotky řídí několik vnitřních jednotek, řadíme do kategorie Multisplit systémů. Instalace těchto systémů jsou vhodné nejen pro bytové účely, ale jejich variabilitu lze využít rovněž v komerční sféře.I přesto, že systém disponuje pouze jednou venkovní kondenzátorovou jednotkou, komfortu chlazení dosáhnete ve všech místnostech. Každá vnitřní jednotka se reguluje individuálně prostřednictvím IR nebo kabelových ovladačů na základě aktuální potřeby v dané místnosti. Systémy nabízí širokou variabilitu vnitřních cirkulačních jednotek, 5typů, 19 modelů. K dispozici jsou v různých výkonových řadách jednotky nástěnného typu, jednotky kazetové, mezistropní, podstropní či parapetní.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti